niedziela, 8 lutego 2015

ZEGAR Z SERCEM

"Pies ogrodnika" buldog francuski
     Zbliżają się Walentynki. To dobra okazja aby przedstawić Wam mój pomysł na prezent od serca. Niekoniecznie musi to być prezent walentynkowy.
Tak się przyjęło , że na Walentynki dajemy serduszka i pluszowe misie, chociaż pewnie nie zastanawiamy się dlaczego te przedmioty stały się symbolami miłości.
Wszyscy kochamy też nasze pieski i chcemy tą miłością dzielić się z innymi. Dlatego zapewne uwieczniamy je na setkach fotografii. Ale zdjęcie to za mało; nie oddaje ono w pełni tego wszystkiego czego doświadczmy w kontakcie z żywą istotą. 
Znacznie lepiej można przedstawić emocje i zachowanie psa na obrazie lub w rzeźbie. A mój pomysł to malowane zegary, do których dodaję pewne ruchome elementy.  Dlatego przygotowałam całą serię zegarów z psami, które troszkę opowiadają o ich zachowaniu i uczuciach. 
   Ten cykl zegarów "z serduszkiem" wziął swój początek z tego przekonania, że zegar ścienny powinien mieć wahadło. Wahadło jest duszą zegara. Ruch sprawia, że tan martwy przedmiot zaczynamy postrzegać jako żywą istotę. A jeśli ten zegar ma być psem, to wahadło kojarzy się z merdającym ogonem. Ogon to ważna część psiego ciała. Porusza się podobnie jak wahadło. Wyraża on emocje. dlatego wahadła moich  zegarów mają kształt serca.
Tak się złożyło , że ten pierwszy zegar z tego cyklu  miał być
 prezentem, więc jest on naprawdę "od serca" od kogoś kto ma "złote serce". A że to co dajemy wraca do nas, więc i psie serce jest złote.
   I tak powstała cała seria zegarów z serduszkiem. Mogą one mieć różne kolory i różne w nich zamieszkają psy.  Każdy zegar jest obrazem olejnym, który maluję z specjalnie przygotowanej desce lub płycie. Każdy zegar to równocześnie portret psa. Wszystkie przestrzenne elementy : cyfry, wskazówki, wahadła i detale dobieram starannie do indywidualnego zamówienia. 
Ogon zegara można wyginać jest wykonany z cienkiego drucika, dzięki czemu można go dowolnie wyginać i formować. Moje zegary są sygnowane tak jak każdy obraz.
Oto moja oferta: przyślij mi zdjęcie Twojego pupila, a ja skomponuję dla Ciebie i Twojej ukochanej osoby jedyny, niepowtarzalny zegar z sercem i duszą."Złote serce" (na zmówienie)

"Sąsiedzi" (mopsy)

 
"Mały pies z wielkim sercem"  (yorkshire terrier)"Tylko twój" ( cocker spaniel )


Więcej moich zegarów tutaj