wtorek, 30 grudnia 2014

PORTRETY RYSOWANE OŁÓWKIEMWszystko zaczyna się od ołówka. 
Rysunek jest zwykle tym  pierwszym i podstawowym ćwiczeniem ręki. 
Dobry rysunek to podstawa warsztatu artysty. Mała , delikatna forma to też gwarancja dobrego smaku. Dlatego coraz więcej osób docenia rysunek jako dekorację swojego mieszkania czy biura.
Podobnie jak pastele, rysunki łatwo przesyła się pocztą. i koszty takiej przesyłki są niewielkie.

Lubię zabawy ołówkiem . Na papierze wszystko jest możliwe.  Ale wykonanie dobrego rysunku wymaga czasem wielu godzin pracy, niekiedy też wielu nieudanych prób.  Podobnie jak w przypadku innych technik , dobre rezultaty osiąga się pracując dobrymi materiałami.
Do rysunku potrzebny jest dobrej jakości papier.
 Chociaż muszę przyznać , że wiele moich naprawdę dobrych prac powstało na papierze odpadowym z drukarni, albo tanim papierze z bloków szkolnych lub technicznych.
Jednak dobre tworzywo to jest coś co mnie kręci !
Najbardziej tez lubię rysować z natury. Nie zawsze jednak jest to możliwe.
Obecnie, gdy porozumiewamy się na duże odległości wiele osób zamawia portrety ze zdjęć.  Chętnie realizuję takie zamówienia. Maja one jednak swoje ograniczenia. Nie z każdego zdjęcia da się zrobić dobry portret. Dobre zdjęcie to takie, na którym dobrze widać oczy.  Zdjęcie powinno być ostre i w dobrej rozdzielczości.
W moim archiwum też rysunki o innej tematyce. Wsród nich sa rysnki kotów, koni i roślin. Lubie tez fantazjować na papierze . Powstają wtedy  rzeczy, które wydają się niemozliwe i to właśnie lubię najbardziej :)Pointer, rysunek ołówkiem, 21 x 29 cmSzczenie seter irlandzki, rysunek ołówkiemLabrador retriever & border collie, rysunek ołówkiem 40x 30 cmStaffordshire bull terrier, rysunek ołówkiem 40x30 cm Czarny kot , rysunek ołówkiem 21x29 cm.

 Zdarza się , że  że robię rekonstrukcje na podstawie starych , archiwalnych fotografii. Używam wtedy swojej wiedzy anatomicznej i wyobraźni.
Jeśli chcesz zamówić u mnie portret swojego ulubionego zwierzątka wyślij  mi zdjęcia i napisz czego oczekujesz.  Na pewno się dogadamy.
Kontakt: canisart@o2.pl