czwartek, 26 lutego 2015

NIE TYLKO PSY

W moim dorobku mam naprawdę dużo prac i są to nie tylko psy.  Dosyć trudno byłoby mi pozostać jedynie przy tym temacie.  Malowanie psów jest jednym z wielu moich projektów, chociaż nigdy nie przypuszczałam , że będzie on tak nośny i długofalowy.  Pisałam o tym już.
Może powinnam zmienić nazwę? Kiedy zaczynałam, malarstwo animalistyczne nie cieszyło sie uznaniem w naszym kraju. I chyba nadal tak jest. A mnie i tak czasem poprostu rozpierają pomysły , które chcę zrealizować. Dlatego od czasu do czasu wrzucę tu coś dla odmiany. Dzisiaj kilka obrazów, które pochodzą z zupełnie innego mojego projektu. 
To "Bajki o złocie" , wystawa, którą zrealizowałam na początku ubiegłego roku . Właściwie były to szkice do obrazów, które miały powstać na płótnie. Jest to jednak duże przedsięwzięcie. 
W zamyśle jest więc kontynuacja tego cyklu, ale początkowy termin musiał zostać przsunięty. Powód - codzienne borykania z rzeczywistością. Może jednak w tym roku znajdę czas i energię aby go dalej realizować. Do tematu więc jeszcze powrócę.
A dzisiaj wspomnienie z wystawy i mała zajawka.
Jeśli obrazy się spodobją napiszcie mi o tym . Kilka znich jest jeszcze do kupienia w naprawdę przstępnych cenach.
"Złoty kolczyk" technika mieszana 24 x 30 cm

"Złoty cielec" nosoreżec, pastel 58 x 70


"Złoty ptak" pastel 50 x 70 cm


"Kurka złotopórka" pastel 70 x 50 cm


Do zakupionego obrazu dołączam katalog z wystawy. 
Warto wiedzieć że Katalog jest w pewnym sensie dokumentem potwierdzającym autentyczność,
 albo raczej oryginalność obrazu i podnosi jego wartość. 
W przyszłośći może to być ważny dokument.