sobota, 3 stycznia 2015

MALOWANE ZEGARY

"Czas ucieka" technika mieszana na dykcie
     Obrazy olejne można malować nie tylko na płótnie. Kiedyś malowano je na drewnianych deskach. Do naszych czasów przetrwały piękne ikony malowane na deskach, Dzisiaj, kiedy mamy tak dużo technik i technologii do wyboru. Można trochę poeksperymentować z tworzywem. Uwielbiam takie eksperymenty. Maluję na drewnie i na płytach pilśniowych. Każde z tych tworzyw daje inne możliwości.  Mogę dzięki temu realizować nawet najbardziej zwariowane pomysły.
 Lubię łączyć różne techniki. W moich zegarach obrazy olejne łączę z naturalnymi roślinami, technikami decoupage i elementami przestrzennymi,
Oczywiście deska musi być odpowiednio zagruntowana. Udało mi się opracować kilka sposobów gruntowania desek do moich zegarów tak aby do kompozycji dodać naturalne rośliny albo collage z kolorowych gazet.
     I tak z tych eksperymentów powstała cała kolekcja malowanych zegarów. Chyba można powiedzieć że to się stało moją kolejną pasją. W każdym razie każdą wolna chwilę zagospodarowuję na realizowanie tych najbardziej fantazyjnych pomysłów.
Oczywiście są zegary z psami.  Maluję je dla miłośników psów.  Zwykle na zamówienie, bo każdy chce mieć zegar ze swoim psem. To miła pamiątka i dokonały prezent dla bliskiej osoby. Moje malowane zegary są absolutnie unikatowe. Każdy jest inny i każdy jest pomyślany tak aby oddawał charakter rasy i psa, którego przedstawia. Cyfry zwykle są wypukłe. Zegary mają też wahadła.  Bo porządny zegar musi mieć wahadło , tak jak pies musi mieć ogon. Ale o tym napiszę następnym razem.
     W pierwszym etapie pracy powstaje zawsze obraz. Tutaj przedstawiam  kilka motywów  i typów zegarów, które cieszą się największym powodzeniem. Tak więc są zegary okrągłe, prostokątne i kwadratowe w kształcie "domków".
Zegary są gotowe do powieszenia na ścianie. Mechanizm jest zasilany zwykłą bateryjką i naprawdę chodzą i pokazują dobry czas.
Zapraszam do oglądania moich zegarów. 

   
Rhodesian ridgeback,,  technika mieszana na dykcie.

    
"Pożegnanie z Afryką" malowany zegar, technika mieszana."Marzenie jamnika" jamnik krótkowłosy, obraz olejny na dykcie 25x25 cm"Pies ogrodnika", buldog francuski, obraz olejny 30x40 cm


"Słodki sen"m cocker spaniel amerykański, obraz olejny na dykcie 37 cm"Bajki z mchu i paproci" seter angielski, technika mieszana na desce 32 cm


 
"Czekam" spaniel, obraz olejny na dykcie 30x40 cm

Jeśli moje zegary się spodobały napisz do mnie. 

Kontakt : canisart@o2.pl