niedziela, 15 lutego 2015

TANGO Z RÓŻĄ W ZĘBACH

       Kiedyś, wiele lat temu przyszło mi do głowy aby narysować zabawnego buldoga z różą w zębach. Dałam mu tytuł "Tango z różą w zębach"  Rysunek wywołał wiele komentarzy. Pomieważ byłam zalogowana na różnych stronach dla artystów , pojawiły się też różne interpretacje.  Nie wszyscy znali słowa bardzo starej piosenki Łucji Prus.  W końcu rysunek stał się popularny pod tytułem "Love".
Wkrótce na tych samych stronach zaczęły się pojawiać inne rysunki piesków z różą w pyszczku.  I niewiele trzeba było czekać aby temat zaistniał też w fotografii.
Podjęłam polemikę  z tym zjawiskiem. Rysowałam dużo portretów psów  i narysowałam innego psa z bukietem w pysku.  Wkrótce pojawiły sie fotki piesków z kwiatuszkiem lub bukietem.
Teraz fotki przeróżnych piesków z kwiatuszkiem są popularne w całym internecie.
     Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego jak stajemy sie współtwórcami rzeczywistości , którą czasem potem przeklinamy.  Jeden ze współtwórców internetu napisał na ten temat bardzo interesującą książkę. Powstała w ten sposób nauka o życiu informacji nazwana przez autora memetyką. Warto ją przeczytać.
      A tymczasem moje malowane pieski zaczęły zdobywać swoją publiczność i tak to trwa do dziś. 
Ktoś kiedyś też wymyslił serce przebite strzałą i stało sie ono symbolem  chociaż w niczym nie przypomina prawdziwego serca. A strzała? no cóż , nie zawsze trafia do celu...
Realizuję portrety na zamówienie i jest to dla mnie nadal fajna zabawa. Wszystkim moim wiernym fanom życzę więc dużo miłości nie tylko w dniu świętego Walentego."Tango z różą w zębach"  buldog angielski, pastel"Oświadczyny" polski owczarek nizinny, pastel

 Zapraszam do mojego sklepu