niedziela, 12 kwietnia 2015

OWCZAREK NIEMIECKI

     Na warsztacie teraz portret owczarka niemieckiego. Szkic na ciemno zielonym papierze. Praca kredkami pastelowymi postępuje szybko.


Portret powstaje na ciemno zielonum paierze

Praca nad portretem szybko postępuje

     Praca nad detalami wymaga wielokrotnego nakładania kolorów. Stosowanie fiksatywy do utrwalania rysunku niestety sprawia , że subtelne odcienie kolorystyczne znikają i trzeba je ponownie nakladać.  Dlatego czasem mniej znaczy więcej...

Detale są ważne

     Zdjęcie trochę deformuje proporcje. Dlatego jeszcze wiele razy poprawiam detale. Na zdjęciu, które zrobiono pod światło głowa psa pozostaje w cieniu i kolory umaszczenia są moją rekonstrukcją. Ale efekt wygląda dobrze.


Portret owczarka niemieckiego już gotowy

     Rysunki wysyłam zabezpieczone jako rulon w specjalnej, sztywnej tubie. W ten sposób można je szybko , tanio i bezpiecznie dostarczyć. Oprawienie rysunku we wasnym zakresie jest tańsze, niż byłoby to w przypadku przesyłania oprawionej pracy pocztą. Nie ma też ryzyka uszkodzenia pracy w transporcie.


Rysunki wysyłam zabezpieczone w specjalnej tubie

     Teraz już wszystko w rękach Poczty Polskiej. Ale muszę przyznać, że nigdy nie miałam żadnych problemów związanych z przesyłkami ta drogą.  Przynajmniej na terenie kraju. Natomiast przesyłki zagraniczne lepiej wysłać przez kuriera. Mam kilka sprawdzonych i niedrogich firm. Zwykle więc przesyłki dochodzą terminowo.